Čokoládovna Janek

exkurze

Poslední úterý školního roku (25. 6. 2024) si všichni žáci naší školy zpestřili exkurzí do Čokoládovny Janek v Uherském Brodě. Vstupné děti dostaly jako dárek ke Dni dětí od pana starosty a od Obce Záhorovice. Na cestu jsme se vydali vlakem a potom nás čekala pěší procházka do malé provozovny. Rozdělili jsme se na dvě skupinky. Jedna si venku pod stromy poslechla historii vzniku čokoládovny, odkud se čokoláda přiváží a jak se zpracovává – čistí, drtí a temperuje. Čekala nás i ochutnávka různých druhů čokoládových pecek, prohlédli jsme si kakaový bob a ochutnali kakaový prášek. Potom nás čekala návštěva provozu. Vyzbrojeni ochrannými pomůckami – bílá čepička a návleky – jsme se prohlédli různé stroje na zpracování čokolády, míchače, formy na různé pralinky, linku na výrobu čokolády a balírnu. Nejvíce děti zaujala výroba čokoládových bonbonů. Nakonec jsme si zakoupili něco dobrého na mlsání a spokojeně odjeli, plní zážitků, zpět do školy.

Září
za 12 dnů - 4. ročník