INFORMACE K OSVOBOZENÍ OD ÚPLATY ZA ŠKOLNÍ DRUŽINU

O osvobození od úplaty za školní družinu bude možné žádat od začátku školního roku 2024/2025, tzn. od 1. 9. 2024, pokud zákonný zástupce prokáže ředitelce školy, že pobírá přídavky na dítě. Tuto skutečnost prokáže zákonný zástupce „Oznámením o přiznání dávky státní sociální podpory – přídavek na dítě“. Společně s oznámením přikládá vyplněnou Žádost o osvobození od úplaty za školní družinu, která je přílohou této zprávy.

Osvobození od platby za měsíc září je potřeba doložit do 25. 9. 2024, v průběhu roku do konce předcházejícího měsíce.

Dokládání nároku na osvobození od úplaty – přídavek na dítě:

Žadatel obdrží oznámení o přiznání dávky a následně pak každé tři měsíce dokládá úřadu práce výši příjmů. Pokud příjmy odpovídají nároku na dávku, dávka pokračuje, úřad žádné další potvrzení nevydává.

Odpuštění úplaty platí po zbytek školního roku s upozorněním, že zákonný zástupce je povinen škole bezodkladně oznámit, pokud přestane přídavek pobírat. Platba začíná následující měsíc po ukončení pobírání přídavku.

za 1 den - 1. ročník
za 1 den - 4. ročník