Školní výlet- Rožnov pod Radhoštěm

Dne 11. 6. 2024 jsme se celá škola vypravili na dlouho očekávaný školní výlet do skanzenu v Rožnově pod Radhoštěm.

Předpověď počasí byla velmi nejistá s možností deště, tak jsme se vybaveni pláštěnkami a deštníky připravili na nepřízeň pod širým nebem. A jaké překvapení! Nejenže jsme nezmokli (bylo příjemně), ale nadto jsme prošli působivou Valašskou dědinou se zastávkami ve čtyřech chaloupkách, kde nám zasvěcení odborníci povyprávěli vše o včelách, které odedávna tvořily společnost lidí a přinášely jim svůj mnohonásobný užitek.

Poslouchali jsme hukot včel, pozorovali to včelí hemžení, vyslechli jsme si spoustu zajímavých detailů z jejich života, ochutnali jsme med i pokrmy z nich, a také jsme si vlastnoručně vyrobili suvenýry: perníčky z formiček a zdobenou svíčku.

Krásná památka na letošní vydařený školní výlet!

Září
za 12 dnů - 4. ročník